تبلیغات
وبلاگ کارشناس بازاریابی بانک مسکن - مطالب اردیبهشت 1395
صنایع خدماتی بسیار متنوع هستند. هر دو بخش دولتی و خصوصی از طریق دادگاهها، اداره‌های‌کار بیمارستانها، مراکز مالی، بیمه‌ها، آژانسهای تبلیغاتی و ... به ارائه خدمات می‌پردازند. بسیاری از مشاغل خدماتی، نظیر تعمیرکفش و آرایشگاه‌ها کوچکند، لذا بازاریابی را پرهزینه می‌دانند و به سراغ آن نمی‌روند. همچنین فعالیتهای دیگری نظیر مراکز آموزش عالی و بیمارستانها هم با چنان تقاضایی روبرو بوده‌اند که تا بحال نیازی به بازاریابی احساس نکرده‌اند. بازاریابی برای مشاغل پزشکی و حقوقی مالی نظیر حسابرسان نیز مغایر با اصول و موازین آنها تلقی می‌شود. بهمین دلایل تا چندی پیش موسسات خدماتی از نظر استفاده از بازاریابی پشت سر موسسات تولیدی حرکت می‌کردند. اما از آنجایی که کیفیت خدمات در مقایسه با کالا قابل مشاهده نیست و از ثبات کمی برخوردار بوده و مدام در حال تغییر است و حاصل خدمت تنها تحت تأثیر ارائه کننده خدمت نیست بلکه تمامی فرآیند ایجاد خدمت در آن تأثیرگذار می‌باشد، لذا بازاریابی خدمات از بازاریابی کالا تفکیک شده و علاوه بر بازاریابی سنتی بیرونی (با استفاده از 4 پی) به بازاریابی داخلی و بازاریابی متقابل نیاز دارد (کاتلر، 1383، 814).
 


ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 12:17 ب.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات

بازاریابی مویرگی شامل توزیع مویرگی رساندن محصولات تا آخرین فروشنده است. مویرگها، رگهای کوچکی هستند که وظیفه‌ی رساندن خون به سلولها را به عهده دارند و با این استعاره، نظام توزیع مویرگی شکل گرفته است.

توزیع مویرگی نظام و تفکری است که می‌بایست در تمام بنگاههای اقتصادی مورد توجه جدی قرار گیرد. توزیع مویرگی فقط خاص شرکتهای عرضه‌کننده‌ی محصولات صنایع غذایی و بهداشتی و آرایشی نیست.

امروزه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان تجهیزات آشپزخانه، لوازم خانگی، مبلمان، انواع ابزارآلات صنعتی و مصرفی و… می‌توانند با پیاده‌سازی مدیریت توزیع مویرگی از مزایای فراوان آن خودشان را بهره‌مند سازند.‌ نکته‌ی مهم طراحی درست این نظام و تعهد و حمایت مدیران ارشد برای اجرای آن است.

 

بازاریابی مویرگی

طبق تحقیقات به عمل آمده، با رقابتی تر شدن کسب و کارها، اهمیت ارتباط موثر با مشتریان نیز بیشتر می شود در این فضا از بین شیوه های مختلف ارتباط با مشتری نظیر تبلیغات، روابط عمومی، فروش شخصی، پیشبرد فروش و بازاریابی مستقیم، شیوه های ارتباط دوطرفه نظیر فروش شخصی و بازاریابی مستقیم موثرتر خواهند بود، و علت آن هم تعامل دوطرفه ای است که بین بنگاه اقتصادی و مشتریان صورت می گیرد. در این ارتباط، علاوه بر اینکه بنگاه اقتصادی در شناساندن خویش به مشتری تلاش می کند تا بتواند تقاضای او را به سمت بنگاه سوق دهد، فرصتی فراهم می شود تا صدای مشتری را نیز بشنود که نتایج آن برای رقبا و گسترش کسب و کار حائزاهمیت است به طوری که بنگاه می تواند مشتری را بشناسد و نیاز او را بداند و در راستای کسب رضایت مشتری با نگرش برد دوجانبه حرکت کند. یکی از راههای بازاریابی مستقیم، بازاریابی تلفنی است که بهره گیری صحیح از تلفن علاوه بر نکات پیش گفته در راستای مدیریت زمان نیز به بازاریابان در دنیای شلوغ و پیچیده امروزی کمک می کند. در این مقاله به بازاریابی تلفنی و مهارتهای لازم برای نیل به موفقیت درمذاکرات تلفنی پرداخته شده است. doodlelounge-54
 


ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 12:13 ب.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات
منظور از مشتری نوازی روشی است که حل کامل مشکل مشتری را بعهده میگیرد و این بیش از فروش یک کالا و یاخدمت است.

شرکتهای (مشتری نواز) به طور عمد بر رفتار عالی ، عرضه خدمات مشورتی و راهنمایی و مدیریت مردم گرا تأکید دارند و شرکتهایی که ارزش مورد نظرشان مشتری نوازی است روابطی همچون دو همسایه خود با مشتریان برقرارمی کنند تولید این شرکتها نه برخواسته بازار ، بلکه بنا به نیاز و خواسته مشتریان آماده میشود. اینها همواره کالاها و خدمات خود را همانند خیاطان مناسب قامت مشتری تنظیم می کنند. شعار این شرکتها (توجه عمده ما به شما و نیازهایتان است) و یا (ما بهترین راه حل را برای برآوردن نیاز و خواسته شما تقدیم می کنیم) است.

پیشاهنگ شرکتهای مشتری نواز R.B.M بوده است. مشتریان پیگیر فرآورده های تازه تر از R.B.M نبودند و همینکه مشکلی را مطرح می کردند پاسخ چنین بود (یک سال صبر کنید ، حلال این مشکل را هم تقدیم می کنیم)

مطلب این نبود که شرکت درنوآوری کمتر سرمایه گذاری کند بلکه شرکت مشکل مشتریان را می دانست و راه حلهای آنها را درسر داشت.

چراکه شرکتهای مشتری نواز مشتریان را برای تمام عمر می خواهدنه برای سود و زیان و چند داد و ستد محدود و تمام کوشش R.B.M این بود که مشتری به طور دقیق به آنچه که می خواهد برسد.

ویژگیهای عمده شرکتهای مشتری نواز :

1ـ کمک به مشتری در شناسایی نیاز واقعی و اجرای درست راه حلها(مدیریتی کارآمد) در روابط با مشتریان

(توجه بنیادین به مشکلات اصلی ـ اختیار تصمیم گیری درکارکنان درگیر عملیات ـ روشهایی برای انتخاب بهترین نتیجه ـ مشارکت پذیر)

2 ـ ساختاری که اختیار تصمیم گیری را به کارکنان درگیر عملیات واگذارد

3 ـ‌ نظام مدیریتی که درپی اجرای روشهایی است که برای مشتریان برگزیده شده ، بهترین نتیجه را داد.

4 ـ فرهنگی که راه حلهای فردی را به جای راه حلهای گروهی با آغوش باز پذیراست و موجب ایجاد روابط صمیمانه با مشتری میشود.

 ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 12:04 ب.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات
حساب امانی:
حساب امانی حسابی است که در یک بانک ، به نام پروژه ساختمانی معین یا شرکتی معین افتتاح می‌شود. هدف اصلی از ایجاد این حساب ساماندهی بازار پیش‌فروش مسکن و کاهش ریسک‌های مرتبط با خریداران مسکن است. در واقع یکی از مهمترین کاربردهای حساب امانی ایجاد سازوکار برای کاهش ریسک کلاهبرداری و مخاطرات اخلاقی میان پیش خریدار و پیش فروشنده از طریق ورود شخص سوم مورد اعتماد دو طرف است. در واقع حساب امانی یک ابزار مالی است که توسط شخص سوم (بانک ) جهت ارائه خدمات مشخص به مشتری ایجاد می‌شود.
 
افتتاح حساب امانی:
حساب امانی به نام پیش‌فروشنده با واریز حداکثر یک میلیون ریال افتتاح خواهد شد. هر پیش‌فروشنده، برای هر پروژه مجاز به افتتاح فقط یک حساب امانی است و هر حساب امانی صرفاً به منظور پیش‌فروش واحدهای یک پروژه افتتاح می‌شود. در صورتی که بیش از یک پیش‌فروشنده، مشترکاً اقدام به پیش‌فروش واحدهای یک پروژه کرده باشند، حساب امانی مشترکاً به نام فروشندگان افتتاح می‌شود. پس از افتتاح حساب، واریز به آن توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی اعم از پیش‌فروشنده ،وکیل قانونی وی و پیش‌خریداران ممنوع بوده و فقط بانک مجاز به واریز به آن خواهد بود.
 

ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 11:48 ق.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات
از تاریخ94/12/18 برای تمامی قراردادهایی که منعقد (ثبت قطعی قرارداد) می‌گردند:
1- نرخ سود تسهیلات در عقود مبادله‌ای (خرید خانه، فروش اقساطی ناشی از سهم الشرکه و جعاله تعمیر و تکمیل مسکن) از محل انواع حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن (از جمله حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، صندوق پس‌انداز مسکن، صندوق پس‌انداز ساخت مسکن) و حساب پس‌انداز مسکن جوانان، 13 درصد و از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن 17.5 درصد تعیین می‌گردد.
ضمناً اعمال 1% تخفیف سود در تسهیلات جعاله باسپرده، در صورتی که مدت سپرده‌گذاری یک سال و بیشتر باشد، کماکان به قوت و اعتبار خود باقی است.
2- نرخ سود تسهیلات مشارکتی اعطایی از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم،13 درصد و از محل سایر حساب‌های تعهدی و اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، همچنان 21 درصد تعیین می‌گردد.
 


ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 11:45 ق.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات
1- تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن
در صورتی که تقاضای تعویض وثیقه (انتقال مانده بدهی تسهیلات از واحد قبلی به واحد ابتیاعی جدید) و یا تغییر نام مدیون (انتقال مانده بدهی تسهیلات واحد ابتیاعی از مالک قبلی به نام متقاضی جدید) به بانک ارائه گردد و مالک یا مالکین (زوجین) همزمان با انتقال، تقاضای دریافت تسهیلات زوجین به شرح این بخشنامه را داشته باشند، پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا سقف‌های جدید و پس از کسر مانده حین‌الفسخ تسهیلات قبلی بلامانع می‌باشد.
 
2- تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم
طبق مقررات صندوق پس‌انداز مسکن یکم، در زمان تعویض وثیقه (انتقال مانده بدهی تسهیلات از واحد قبلی به واحد ابتیاعی جدید)، پرداخت تفاوت تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به مالک اولیه امکان پذیر نخواهد بود، لیکن همسر مالک در صورت حائز شرایط بودن می‌تواند از تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم بهره‌مند گردد. ضمناً مالک نیز در چارچوب مفاد این بخشنامه می‌تواند از تفاوت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (تفاوت مانده حین‌الفسخ تسهیلات قبلی با سقف‌های 500، 400 و 300 میلیون ریال تسهیلات زوجین) استفاده نماید.در زمان تغییر نام مدیون (انتقال مانده بدهی تسهیلات از مالک قبلی به نام متقاضی جدید) در صورت حائز شرایط بودن متقاضیان، پرداخت تسهیلات تا سقف‌های مقرر تسهیلات زوجین (پس از کسر مانده بدهی حین‌الفسخ تسهیلات اولیه) امکان‌پذیر می‌باشد.
بدیهی است در اقدام به شرح فوق رعایت ضوابط و مقررات جاری در خصوص قدمت پلاک مورد معرفی و ... با توجه به نوع تسهیلات پرداختی الزامی خواهد بود.


تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 11:43 ق.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات
ا


اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن زوجین
 
1- اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به مزدوجینی که تاریخ عقد آنان از 1385/01/01 و بعد از آن می‌باشد (مشروط به عدم استفاده از تسهیلات زوجین طرح سال 92)، به ترتیب 000ر1 میلیون ریال در شهر تهران (هر یک از زوجین حداکثر 500 میلیون ریال)، 800 میلیون ریال در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر (هر یک از زوجین حداکثر 400 میلیون ریال) و 600 میلیون ریال در سایر مناطق شهری (هر یک از زوجین حداکثر 300 میلیون ریال) بر روی یک پلاک ثبتی امکان‌پذیر می‌باشد.


2- تجمیع امتیاز تسهیلاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن هر یک زوجین با سایر حساب‌های تعهدی مسکن (از جمله حساب صندوق پس‌انداز مسکن، صندوق پس‌انداز ساخت مسکن(صرفاً جهت ساخت) و حساب پس‌انداز مسکن جوانان) به صورت مجزا و پرداخت تسهیلات به زوجین به شرح بند فوق، مشروط به عدم تجاوز تسهیلات از محل حساب تعهدی هر یک از زوجین از سقف فردی مقرر و عدم تجاوز کل تسهیلات اعطایی هر شخص از سقف‌های اعلامی در بند فوق امکان‌پذیر می‌باشد.


تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 11:42 ق.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات

از محل صندوق پس انداز مسكن یكم


صندوق پس‌انداز مسکن یکم زوجین خانه اولی
1- اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به زوجین خانه اولی بر روی یک پلاک ثبتی به ترتیب 600ر1 میلیون ریال در شهر تهران (هر یک از زوجین حداکثر 800 میلیون ریال) ، 200ر1 میلیون ریال در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر (هر یک از زوجین حداکثر 600 میلیون ریال) و 800 میلیون ریال در سایر مناطق شهری (هر یک از زوجین حداکثر 400 میلیون ریال) امکان‌پذیر می‌باشد.
2- تجمیع امتیاز تسهیلاتی صندوق پس‌انداز مسکن یکم هر یک از زوجین خانه اولی با اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به صورت مجزا و پرداخت تسهیلات به زوجین به شرح بند فوق (و تا سقف‌های تسهیلاتی فوق)، مشروط به عدم تجاوز تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن هر یک از زوجین از 500، 400 و 300 میلیون ریال (000ر1 میلیون ریال، 800 میلیون ریال و 600 میلیون ریال برای مجموع تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن زوج و زوجه) به ترتیب در شهر تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر و سایر مناطق شهری امکان‌پذیر می‌باشد.


ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 11:40 ق.ظ | نویسنده : امیر بدخشان | نظرات